LEGENDA U NÁS NA PREDAJNI! 🙂

Rocky Mountain Bicycles je kanadský výrobca bicyklov a eBIKOV so sídlom vo Vancouveri v Britskej Kolumbii. Spoločnosť bola založená v roku 1981 a jej názov je odkazom na pohorie, ktoré sa tiahne od východnej Bristej Kolumbie po juhozápadné Spojené Štáty. Bicykle Rocky Mountain sú široko využívané profesionálnymi cyklistami. 

História: 

Bicykle Rocky Mountain mali svoje začiatky v obchodnom dome vo Vancouveri v roku 1978, kde dvaja muži začali vlastnou iniviatívou upravovať cestné biky značky Nishiki. Pridali na ne širšie pneumatiky, rovné riadítka a vnútorné päťstupňové prevody. Ich cieľom bolo vytvoriť bicykel, ktorý by mohol jazdiť po technických cestách západného pobrežia Kanady. Rocky Mountain Bicycles s.r.o. bola oficiálne založená v roku 1981, pričom Grayson Bain pôsobil ako jej prezident až do roku 1997. V roku 1982 pri spolupráci s dizajnérom rámov Tomom Ritcheyom predstavili svoj prvý horský bicykel “Sherpa”. 

V roku 1984 sa predaj bikov Rocky Mountain rozšíril aj mimo Vancouveru a v roku 1989 začali vyvážať svoje biky aj do zahraničia. Spoločnosť sa v priebehu 90tych rokov rýchlo rozšírila. Tak isto rozšírili aj výrobnú technológiu vo firme aby boli čo najrýchlejšie schopní uspokojiť trh v Spojených Štátoch Americkým ale aj inde vo svete. Spoločnosť Procycle Group v roku 1997 získala Rocky Mountin, avšak Rocky Mountain naďalej fungoval nezávisle. 

Rocky Mountain získal trikrát cenu Mountin Bike Magazine v kategórii najlepší horský bike roku, konkrétne za modely: Hammer Race v roku 1996, Element Race v roku 2000 a Slayer v roku 2002. Taktiež sponzorovali Marie-Helen Premont, ktorá v roku 2004 vyhrala striebornú olympíjsku medialu. 

Mountain Bikes: 

Značka Rocky Mountain je najznámejšia pre svoje horské bicykle a vyrába širokú škálu modelov špecializovaných na rôzne jazdné štýly a disciplíny v kategórii horskej cyklistiky. Od roku 2011 spoločnosť ponúkli viac ako 30 rôznych modelov od hardtailov až po celoodpruženky. Materiály ktoré používajú sú hlinník a  karbónové rámy so špecialnou pletážou karbonových vlákien. 

 

eBIKY – POWERPLAY: 

Ride more, further, faster. Sloganom Jazdite viac, ďalej, rýchlejšie Rocky Mountain predstavil svoj oddiel elektro bicyklov. Rocky Mountain sa pri vývoji svojho prvého eMTB eBIKU odmietli podrobiť už existujúcim návrom pohonov. Vyvinuli svoj vlastný elektropohon, ktorý je navrhnutý tak, aby sa zmestil na rám bicykla, nie naopak. Pre vysvetlenie: Všetci ostatní producenti majú pred sebou motor a okolo neho stavajú rám. Rocky Mountain ku tomu pristúpil inak. Mali svoj ikonicky známy rám a rozhodli sa do neho skonštruovať moror s úplne minimálnymi zmenami rámu. Inžinieri v Rocky Mountain vyvíjali tento dokonalý pohon až dlhých 10 rokov. Ich pohon sa nazýva Dyname. Je kompaktmný, výkonný a hlavne ľahký. Zabezpečuje čistú a neobmedzenú slbodu dizajnu o čom svedčí bezproblémová integrácia nastavovacieho systému RIDE-9.

Rámy Powerplay nie sú ničím viazané vďaka ich ideológii. Toto všetko maximalizuje slobodu designu zadného odpruženia. Technický tím spoločnosti Rocky Mountain sa týmto pádom nemusí prispôsobovať žiadnej tretej strane a ich eBIKY môžu byť skonštruované presne podľa ich predstáv.

Pohonná jednotka: 

Nižšie RPM:

Dyname dosahuje až 1200 otáčok za minútu, čo je 1/4 viac, oproti konkurenčným motorom. Menej sťažovania. Viac efektivity. 🙂

Navrhnuté pre ľudí: 

Špeciálne vyvinutý pre priateľské MTB kadencie a pripravený na singletrack jazdenie. 

Vyšší krútiaci moment. 

Nakopne keď potrebujete. 

Intuícia motora: 

Bozproblemová modulácia výkonu medzi pohonnou jednotkou a jazdcom. Dyname číta váš rytmus a vzápätí reaguje na vašu jazdu. 

Jedinečný design:

Tri patenty. Vlastné prispôsobenie. Bez obmedzenia dizajnu. 

Lepšia spodná konzola:

Táto spodná konzola je súčasťou bicykla, nie pohonu. Nehrozí preto žiadne vŕzganie. Konzola má menšie opotrebovanie a je jednoduchá na servisovanie.

Prečo je Powerplay iný?

Jednotka, ktorá reaguje okamžite ako začnete šlapať. Všetko je intuitívne. Vznešný profil. Viac energie. Fantastický krútiaci moment. 

Ale kde je batéria? 

Je plne integrovaná v stredovej rúre pre ľahšiu váhu, zvýšenú odolnosť a úžasnú estetiku. 

Sila na rám:

Vaša šliapacia sila ide do predného trojuholníka, nie do pohonu. Môžte kľudne používať dvojdielne závodné kľuky, nemusíte mať iba eMTB. 

iWoc Remote: 

Kompaktný. S technológio Bluetooth. Všetky informácie, ktoré potrebujete len vy. Nikto iný. 

Prispôsobiteľná aplikácia:

Spôsob ako uniknúť voped určeným nastaveniem z fabriky. Vyberte si svoje vlastné úrovne podpory. 

Sadneš a ideš:

Žiadna oneskorená reakcia. Pedálujete a eBIKE hneď ide. 

Logo Love the Ride