Názov Rocky Mountain je legendárna kanadská značka hlavne v sekcii horských bicyklov. Vývojom vlastného e-pohonu (najvýkonnejšieho stredového pohonu s krútiacim momentom až 108 Nm) sa spoločnosť Rocky Mountain plne zaviazala poskytovať mimoriadny zážitok z jazdy. S nadšením vítame ich kolekciu 2020 – poskladali do nej vynikajúci výber komponentov, ktorých konečný výsledok uvidíte v našej predajni eBIKEpoint.
Spoločnosť Rocky Mountain Bicycles Co sídli v mekke horskej cyklistiky – v Britskej Kolumbii, neďaleko severného pobrežia Vancouveru. V kruhoch horskej cyklistiky je to legendárna značka. Rocky Mountin predstavuje priekopníctvo toho, čo sa dnes natýva “freeriding”. Za celú svoju 35 ročnú históriu každým rokom posúvajú svoje hranice.
Táto spoločnosť zaujala rovnaký priekopnícky prístup aj ku elektrobicyklom. Rozhodli sa navrhnúť svoje elektrobicykle úplne od nuly. Toto rozhodnutie zahŕňalo aj vyvinutie si svojho vlatného elektro pohonu. Nazýva sa “Powerplay”, a je poháňaný motorom Mid-Drive od spoločnosti Dyname.
Výsledkom tohto úsilia sú systémy Powerplay, ktoré sú neuveriteľne výkonné a veľmi citlivé, najmä pri stúpaní do kopca. eBIKY značky Rocky Mountain sa tento rok (2020) dodávajú s veľkou kapacitou batérií – až 672 Wh. Celý systém elektropohonu je navrhnutý tak, aby bol ľahko servisovateľný. Rada elektro horských bicyklov Powerplay, ktorá si kompletne udržiava geometriu a manipuláciu s platformou horských eBIKOV Rocky Mountain, umožňuje jazdcom robiť veci a získavať zážitky, o ktorých predtým ani len nesnívali. Freeride s týmto strojmi – aj keď elektro, určite nie je mŕtvy!
Systém Powerplay je poháňaný motorom Dyname 3.0 mid – drive a ponúka vysokokapacitnú batériu – až 672 Wh. Vytvára sa tým systém, ktorý tento rok (2020) ponúka najvýkonnejší legislatívne povolený systém stredového motora dostupný na horskom eBIKU. Tak isto aj s najväčším dojazdom. Spoločnosť Rocky Mountain išla tento rok ešte o krok ďalej a zabezpečila, aby bola nabíjacia jednotka rýchla. Aby ste sa vedeli dostať opäť čo najskôr do sedla e-biku.
Tu sú základné špecifikácie motora Dyname 3.0:

Menovitý výkon: 250W až do maximálneho/špičkového výkonu: 1200W
Krútiaci moment: 108 Nm
Napätie: 48V
Batéria: 672 Wh
Čas nabíjania batérie: 80% za 2 hodiny
Hmotnosť pohonného systému: 3,7 kg

Všetky eBIKY od spoločnosti Rocky Mountain sú celoodpružené a sú prémiovou jednotkou na trhu. Do roku 2020 rozšírili svoj sortiment na takmer 12 eBIKOV. Existujú však dve odlišné série, v závislosti od typu jazdy, ktorý klient vyžaduje.

1. Elektro bicykel Powerplay “Instinct” je úplne vhodný do terénu ale tak isto aj na každodenné cestovanie vďaka 29” kolesám a 140mm zdvihu.
2. Elektro bike Powerplay “Altitude” je zameraný na agresívnu jazdu vďaka obratným 27,5” kolesám a 160mm zdvihom.
3. Tento rok je dostupná aj špeciálna edícia Powerplay “Instinct BC Edition (BC – British Columbia), ktorá predstavuje kríženca oboch vyššie spomínaných modelov. eBIKE má 29” palcové kolesá a 160mm zdvihy.

Pre každú edíciu existuje množstvo typov osadenia (od Shimana Deore až po Shimano XT) a tak isto aj 2 rôzne materiály rámov. Carbón a hliník.

V našej predajni eBIKEpoint budeme mať zo všetkých vyššie uvedených modelov eBIKOV od spoločnosti Rocky Mountain výber veľkostí, osadení a typov materiálov rámov. Samozrejme sú u nás k dispozícii 2 testovacie modely. Powerplay Altitude vo veľkosti M a Powerplay Instinct vo veľkosti L. Vytvorili sme pre Vás aj novú internetovú stránku, www.rockymountain.sk kde sa dočitate viac o týchto najlepších eBIKOCH na trhu. Na stánke nájdete aj rervačný formulár ak máte záujem si u nás otestovať niektorý z eBIKOV Rocky Mountain. Tešíme sa na Vašu návštevu. 🙂