Spoločnosť KTM prijala nový motor Bosch Performance Line CX naozaj vo veľkom. Táto rakúska značka celkovo uviedla na trh viac ako 50 nových modelov eBIKOV so spomínaným novým motorom. Na čele ich novej kolekcia však jednoznačne stojí úplne nový model model KTM Macina Prowler 2020, ktorý už nájdete aj u nás na predajni. 

Na prvý pohľad vyzerá KTM Macina Prowler ako vážne ohrozenie svojich konkurentov. Tento eBIKe inžinieri osadili vidlicou so zdvihom 180 mm a zadný tlmič má zdvih 170 mm. Vďaka rámu z karbonových vlákien by sa hmotnosť celého eBIKU mala udržiavať na spodných hraniciach primernej váhy eBIKOV. 

KTM sa pri všetkých svojich modeloch elektrobicyklov stále drži spolupráce so značkou Bosch a v novej kolekcii často osazduje nový Bosch Performance Line CX štrvtej generácie. 625 Wh batéria je už takmer samozrejmosťou u väčšiny eBIKOV od tejto rekúskej spoločnosti. 

Opäť sa dostávame ku modelu KTM Macina Prowler. KTM sa pri tomto modely opäť drží filozofie ktorú prebrali zo svojho vývoja motocyklov. V predu nájdeme 29” koleso a vzadu 27,5+”. Táto kombinácia, ktorá sa nazýva DIMMIX sľubuje presnosť riadenia, vynikajúcu trakčný silu a tak isto aj hravú manipuláciu v teréne. 

KTM venovali veľa pozornosti jemnejším detailom pri ráme a pri integrácii motora Bosch. Senzor rýchlosti na KTM Macina Prowler bol posunutý z reťazového ramena k vypínaču a je kombinovaný s magnetom od značky Shimano na brzdovom motore. Vytvotili taktiež vlastnú konzolu pre display Kiox zabudovanú do hlavového zloženia. Táto konzola je veľmi kompaktná, pekne integruje display a v prípade nárazu je display oveľa lepšie chránený. KTM myslelo taktiež aj na ľudí, ktorý potrebujú eBIKE odložiť a priamo na eBIKU sa nachádza integrovaný eMTB stojan. 

Okrem vývoja modelu KTM Macina Prowler, spoločnosť KTM taktiež od základov vylepšila svoje už existujúce modely elektro bicyklov. Najdôležitejším vylepším je osadenie nových motorov Bosch Performance CX 2020. KTM Macina Kapoho pokračuje so svojou kombináciou DIMMIX, avšak má menší zdvih ako Macina Prowler. Kapoho ponúka alternatívu pre menej drsnejšiu jazdu a ľahšie lesné cesty. 

KTM Macina Chacana LFC bola taktiež komplexne obohatená. LFC je skratka pre Light, Fender and Carrier – (Svetlo, Blatníky a Nosič). LFC v prípade značky KTM znamená, že rámy majú všetky potrebné 4 montážne body. KTM macina Chacana LFC je celoodpružený eBIKE ale je taktiež plne vybavený na to, aby bol používaný na každodenné dochádzanie napríklad do práce. 

Všetky nové modely KTM eBIKOV pre rok 2020 nájdete u nás v ponuke v sekcii SHOP POINT pod KTM 2020. 🙂

Zdroj: https://ebike-mtb.com/en/new-ktm-macina-prowler-sonic-2020/