Nový e-pohon Bosch Performance CX 2020 sa ideálne hodí pre elektro divíziu bikov Focus² – hlavne pre technické a estetické normy, ktoré stanovili vysoký štandard pre túto značku. Focus chce ponúknuť svojmu klientovi obratný a výkonný zážitok z eBIKU a z eCYKLISTIKY. Príjemný zážitok z jazdy je vždy ich cieľom, ktoré vyžaduje finálna klientela. Preto ich tento faktor vždy vedie k neustálemu vývoju nových a ešte lepších eBIKOV. Pre rok 2020 pripravili pre Vás 4 nové modely zodpovedajúce všetkým prianiam zákazníka. Všetky tieto 4 novinky v rôznych veľkostiach môžte samozrejme nájsť u nás na predajni v eBIKEpointe a tak isto na našom webe. Či už hľadáte drsné náradie do terénu, komplexný balík bezstarostného vybavenia alebo stroj na uvoľnenú turistickú túru, značka Focus určite pre Vás pripravila ten pravý eBIKE. 

Štandardy na dizajn značky Focus sú vysoké – ako vždy. Nie je žiadnym prekvapením že vyrábajú jedny z najkrajšíck eBIKOV. Táto značka však chce aby dizajn, funkčnosť a kvalita išli ruka v ruke. 

Nový e-pohon Bosch Performance CX 2020 (štrvtá generácia) poskytuje výkonný motor (až 75Nm) a vďaka  kapacite batérie (až 625 Wh) ponúka väčší dojazd ako doteraz. Batéria je krásne integrovaná do spodnej časti rámu a jej kapacita dokonca môže byť zvýšená až na 1125 Wh pri hardtail modeloch ako Jarifa² a Aventura²  vďaka druhej externej batérie. 

Tento nový motor od značky Bosch umožňuje kombinovať dve kľúčové funkcie eBIKOV. Nové modely Focus ponúkajú obratnú a dokonale vyváženú jazdu na cestách a tak isto aj zábavný zážitok z jazdy a bezpečnosť na akomkoľvek povrchu. 

S novým pohonom Bosch majú eBIKY značky Focus k dispozícii štyri úrovne podpory: Eco, Tour, eMTB a Turbo. Režim eMTB zohráva veľmi špeciálnu funkciu. Prepína medzi režimom Tour a Turbo. S maximálnym krútiacim momentom 75Nm motor dynamicky podporuje jazdca v rozsahu od 120% podpory až do 300%. Odstupňovaná podpora motora sa automaticky prispôsobuje jazdnému štýlu jazdca v závislosti od tlaku ktorý je vyvíjaný na pedále. Toto zlepšuje jazdu v teréne a uľahčuje najmä prudké stúpanie. 

Novinka: Thron²

Thron² ponúka vyváženú, športovú jazdu – viac ako schopnú absolvovať akýkoľvek terén a ešte aj pohodlne. Na rozdiel od agresívnejšieho Jam² má Thron² vzpriamenejšiu polohu pri sedení bez extrémneho naťahovania sa (posed je o niečo vyššie) a tak isto dosah na riadidlá (kostra je kratšia). Zadný trojuholník je konštruovaný tak, aby bola možná inštalácia vysoko kvalitných blatníkov z ľahkej zliatiny. 

Vďaka 130 mm prednému zdvihu a zadného zavesenia je tento elektrobicykel perfektne vybavený na dlhé túry. Zadný trojuholník pracuje efektívne pri každom zabratí do pedálov, zatiaľ čo citlivá zadná konštrukcia s tlmičom absorbuje všetky hrbole. Tieto parametre jazdcovi umožnia bezpečne a svižne ísť dole kopcom a nestratiť pri tom silu. 

Jam²

Geometria nového Jam² je zameraná na zjazd ale taktiež je viac než kedykoľvek predtým venovaná zábave a pôžitku z jazdy. Spodná časť zadného trojuholníka je o 30 mm kratšia, čím sa zvyšuje manévrovacia schopnosť zatiaľ čo 1° plytší riadiaci uhol a 20 mm dlhší dosah zabezpečujú hladšiu jazdu po nerovnom teréne. Toto všetko je podporované neuveriteľnou kapacitou batérie, až 625Wh. Jam² je agresívnejší, ešte obratnejší, s ešte väčším dojazdom. Toto všetko sa rovná viac prejdených trás na tejto top mašine. 

Odpruženie elektro bicykla Jam² ktoré je 150 mm vpredu aj vzadu zaistí uspokojenie každému jazdcovi. Odpruženie je vďaka dvojfázovej kinematike mimoriadne citlivé, pričom je ale stále dostatočne progresívne. 

Aventura²

Cesta do cieľa by mala byť zábavná. Preto je elektorbicykel Aventura² navrhnutý s geometriou hoského elektrobicykla, vďaka čomu je ideálny na každý typu terénu. Vďaka kratšej spodnej vzdialenosti zadného trojuholníka je eBIKE Aventura² agilný, zatiaľ čo vidlica so 100 mm zdvihom a 29” kolesami zaistujú bezpečnú jazdu. 35° predstavec zaisťuje pohodlnú, vzpriamenú a ergonomickú polohu pri sedení a jazdení na tomto eBIKU. Aventura² je ešte pohodlnejšia vďaka viac zahnutým riadidlám, ktoré sa dodávajú štandardne vo výbave tohto modelu elektorbicykla. Tento vylepšený model eBIKU je odpoveďou na vysoké požiadavky, ktoré klienti kladú v súvislosti s každodennou užitočnosťou, rozsahom a flexibilitou. 

Všetky spomínané modely eBIKOV nájdete u nás na predajni v rôznych veľkostiach a tak isto aj na našom webe . Tešíme sa na Vašu návštevu. 🙂

Prinášame Vám však aj BONUS! Model Focus Thron² 6.8 vo farbe mineral green a vo veľkosti L a XL budú u nás dostupné ako testovacie modely. Hlavne kvôli novému motoru Bosch Performance Line CX 2020 a 625Wh batérii!!!!

https://www.focus-bikes.com/gb_en/bosch-e-bikes-for-everyone