Vonku máme nádherné babie leto, plné posledných teplých slnečných lúčov. Náš obchod sa pomaly ale isto začína plniť novými modelmi. Modely 2019 postupne prichádzajú na našu predajňu. Hneď na to, ich budeme uverejňovať aj na našu web stránku (podsekcia SHOP). Určite neváhajte kliknúť a checknúť naše NOVINKY. Z kolekcie 2019 si u nás vyberie elektro bike každý! Omrknite našu web stránku alebo si príďte do nášho obchodu po radu! Budeme sa na Vás tešiť!

Čo si pre Vás na rok 2019 pripravilo KTM

  • UNDERCOVER – semi integrovanú betériu: intergrácia je kráľom umenia ak sa jedná o rám, ktorý ma obsahovať aj batériu. Úplne nová koncepcia rámu, vytvára zníženú a atraktívnu optiku rámu, ktorý krásne implementuje batériu BOSCH Power Pack a tiež motor BOSCH Active Line Plus. 
  • KTM Light Link: ponúka Vám možnosť vybavenia Vášho eBIKU vhodným riešením svetla. Všetky eBIKY KTM majú pripravený kábel, ktorý je priamo napojený na batériu a motor – čo znamená, že inštalácia svetla s Light Linkom trvá preto len neikoľko minút. 
  • DiMMiX: DiMMiX je technológia, ktorá kombinuje 29tky kolesá v predu a 27,5 PLUSky vzadu. 29tky slúžia jazdcovi na presnosť a stabilitu počas jazdy, avšak, 27,5 PLUSky sú tu na trakčné a manévrovateľné jazdenie.  
ktm focus haibike lapierre predajna elektrobicyklov ebiky elektrobiky pozicovna macina kapoho macina lycan macina chacana ruzomberok slovensko liptov
  • BOSCH PowerTube 500: je lítiová batéria, ktorá je plne integrovaná do rámu elektrobiku. Vďaka kompaktnosti a jednoduchého skonštruovania batérie sa celá môže zmestiť do rámu bicykla, čo umožnuje firme KTM vyrábať nadčasové eBIKY.  
ktm focus haibike lapierre predajna elektrobicyklov ebiky elektrobiky pozicovna macina kapoho macina lycan macina chacana ruzomberok slovensko liptov 2019 bosch power tube
  • E – FULLY: Svet up a downhillu musí byť predefinovaný dokonalou vyváženosťou kolies. Prvý krát bola DiMMiX technológia použitá na dosiahnutie dokonalej vyváženosti v roku 2006 pre motokrosové biky. KTM aplikovalo túto technológiu aj na eBIKY a to prvý krát v roku 2018.  Tento rok je DiMMiX ( Dimensions Mix) použitá v modeloch Macina KAPOHO, ktoré Vám prinesú úplne novú úroveň jazdy. Macina CHACANA  je elektrobike na stabilných 29tkach kolesách s 125mm zdvihmi, ktoré Vám umožnia veľa zábavy počas jazdy. Korene a klzký povrch s týmito kolesami nebude problém. Posledný z celoodpružených KTM eBIKOV bude Macina LYCAN. Je to eBIKE na 27,5 kolesách, ktorý ponúka vyváženú jazdu, poskytuje prvotriedny výkon, je spoľahlivý a ku tomu všetkému výborne vyzerá. Plneintegrovaná batéria vo všetkých celoodpružených KTM eBIKOCH výrazne a pozitívne ovplyvňuje dizajn, ale taktiež ponúka dostatok miesta pre fľašku na vodu.

ktm focus haibike lapierre predajna elektrobicyklov ebiky elektrobiky pozicovna macina kapoho macina lycan macina chacana ruzomberok slovensko liptov 2019 bosch power tube e fully 2019

  • E – HARDTAIL: Z elektro bicyklov, ktoré majú len predné odpruženie očakávame veľmi veľa modelov. Avšak, je veľmi dôležité spomenúť tie nauzaujímavejšie.

Macina SCOUT je eBIKE bez hornej trubky (pre ľahké nastupovanie – konštrukcia mestského bicykla), ALE s 27,5 PLUSkami pneumatikami, ktoré Vám umožnia ísť do akéhokoľvek terénu. Vďaka KTM technológii je tento eBIKE veľmi spoľahlivý, ponúka zvýšenú bezpečnosť a dovolí Vám preskúmať Vaše okolie.

ktm focus haibike lapierre predajna elektrobicyklov ebiky elektrobiky pozicovna macina kapoho macina lycan macina chacana ruzomberok slovensko liptov 2019 bosch power tube macina scout 2019

 

Macina CITY XL je jednou z našich ďaľších exkluzívnych ponúk budúceho roku. Je to eBIKE do mesta, ktorý má odporúčanú hmotnosť až do 164 kilogramov aj s batožinou na nosičoch. Semi integrovaná 500ka batéria dáva eBIKU nadčasový vzhľad a dlhšiu výdrž.

ktm focus haibike lapierre predajna elektrobicyklov ebiky elektrobiky pozicovna macina kapoho macina lycan macina chacana ruzomberok slovensko liptov 2019 bosch power tube macina city xl 2019

 

Ako posledný TOP model, ktorý Vám zatiaľ predstavíme, bude elektrická skladačka. Macina FOLD 20. eBIKE na 20tkach kolesách s ktorým sa môžete vybrať kamkoľvek do mesta a s ľahkosťou ho poskladať. Tento eBIKE je veľmi jednoduchý na prepravu, lebo jeho rozmery po poskladaní sú: 86,7cm x 70cm x 44cm.

ktm focus haibike lapierre predajna elektrobicyklov ebiky elektrobiky pozicovna macina kapoho macina lycan macina chacana ruzomberok slovensko liptov 2019 bosch power tube macina fold 20 2019

 

Čo si pre Vás na rok 2019 pripravil Haibike?

Ak ste už brúsili trochu po internete a hľadali novinky na rok 2019, určite pred Vami neunikla informácia, že Haibike pripravuje svoj úplne nový typ pohonu, ktorý vznikol na základe spolupráce s leteckou spoločnosťou. FLYON! My sa pohonu FLYON budeme venovať v separátnom blogu, kde sa môžete dočítať podrobnejšie informácie.  

Teraz si však predstavme inovácie, ktoré Haibike opäť raz posúvajú do predu aj v roku 2019. Ďaľším podstatným krokom je integrácia batérie Yamaha. Ďalej sa bavíme a rade nových motorov Yamaha  PW – TE a novej rade Yamaha displejov, ktoré budú na Haibike eBICKÁČOCH. Taktiež rozšírili produktové rady o nové varianty a popracovali na lepšej mechanickej výbave, technickejších riešeniach a detailoch spracovania.

Mnohé z nových elektrických bicyklov Haibike sú poháňané motorom Yamaha a budú obsahovať integrovanú 500ku batériu typu downtube a nový Yamaha eBike Display A s bočným spínaním.  

ktm focus haibike lapierre predajna elektrobicyklov ebiky elektrobiky pozicovna macina kapoho macina lycan macina chacana ruzomberok slovensko liptov 2019 yamaha new display 2019

Nová integrácia batérie Yamaha eBike sa veľmi podobá na batériu BOSCH InTube. 

Yamaha eBike Display A je veľmi elegantný, perfektne sedí na ľavej strane riadidiel a veľmi dobre sa ovláda. Tento displej taktiež monitoruje jazdcov telesný status a zároveň, vďaka umiestneniu na ľavo, udržuje stred riadidiel prázdny. Tento displej ponúka rýchlejšie čítanie štatistických údajov ako napr. rýchlosť, kapacita batérie, alebo režim asistencie.

ktm focus haibike lapierre predajna elektrobicyklov ebiky elektrobiky pozicovna macina kapoho macina lycan macina chacana ruzomberok slovensko liptov 2019 yamaha integrated battery 2019

 

Čo si pre Vás na rok 2019 pre Vás pripravil Focus? 

Focus v roku 2019 zažiari s dvomi modelmi, ktoré budete môcť nájsť aj u nás na predajni. Prvý sa volá Focus Paralane². Je to eBIKE, ktorý má v sebe integrovaný nemecký pohon aj batériu FAZUA. Tieto batérie nemajú príliš veľkú kapacitu. Aby význam tohot eBIKU bol dobre pochopený, poďme si to rozložiť na drobné. Focus Paralane² je cestný, extrémne ľahký eBIKE, ktorý dodáva extra “potlačenie” iba vtedy, keď ho potrebujete. Neslúži ako väčšina klasických eBIKOV, povedzme, na trošku pohodlnejšiu jazdu. Tento bicykel, práve naopak, slúži na prekonanie väčších vzdialeností. Slúži jazdcom dosiahnuť ich nedosiahnuteľné. Keď si to ukážeme na príklade, bude to vyzerať takto: Cestný cyklista urobí za deň v prieme 80km. Potom už nevládze a je rád, že sa dostal domov. S Paralane² a Fazua pohonom urobí 120km za deň, lebo podporu bude používať napríklad len do kopcov, čo mu ušetrí silu na dlhšiu výdrž počas šlapanie po rovine. Ďaľšia z možností je batériu mať vybratú s eBIKU, čo zníži jeho hmotnosť o niekoľko kilogramov a na konci cesty, keď už jazdec nevládze, si batériu založí a prejde ešte zopár kilometrov naviac. Motor, ktorý je v eBIKU namontovaný má nulový odpor počas šlapania keď nie je zapnutý žiadny režim podpory.

Druhý zaujímavý model, ktorého upgrade bol tento rok predstavený na expo výstane PON BIKU je Focus Aventura². Je to perfektná kombinácia horsko – mestského – crossového eBICKÁČA, ktorý je určený do všeliakých terénov. Veľmi dobrý kompromis medzi všetkým, čo potrebujete. 

Tak isto sme úspešne spustili PREDOBJEDNÁVKY. Už od konca augusta berieme rezervácie na sortiment, ktorý prichádza od septembra a neskôr. Aktuálnu ponuku všetkých modelov KTM, Haibike, Focus a Lapierre nájdete na ich oficiálnych webových stránkach. Ak máte záujem o nejaký konkrétny eBIKE z týchto značiek, neváhajte a prídťe sa ku nám informovať o jeho dostupnosti. Ak eBIKY nemáme objednané, budeme sa snažiť robiť všetko preto, aby sme ich vedeli dostať ku nám na predajňu a potom do Vašich rúk.